Lazer Epilasyon

IPL Epilasyon

Lazer ışınlarından, Intensive Pulse Light System(IPL Epilasyon) ile epilasyon yapmak için yararlanırken temel prensip; kıl ve kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimi, bu sayede ısı oluşumu, açığa öıkan ısı ile de içerisinde kıl mevcut olan kıl köklerinde epilasyon amaçlı tahribat meydana getirilmesidir. IPL ile epilasyon için kullanılan lazer ışınının cildein derinliklerinde bulunan kıl köküne kılın kılavuzluğunda ulaşarak ısı enrejisine dönüşen lazer ışını ile köküne hasar vermesi gerekir.

Bunun sağlanabilmesi içinde kökün içerisinde muhakkak kıl olmalıdır. Epilasyon için uygulamaya gelmeden önce bölgede çıkması beklenen maksimum kılın çıkmış olması gerekir uygulama öncesi 1 aylık sürede, kılı cımbız, ağda, gibi kökünden çekip çıkararak kıl kökünü boş bırakacak işlemlerin yapılmamış olması gerekmektedir.

IPL uygulamasından hemen önce, etkin epilasyon için uygulama bölgesindeki tüm kıllar jilet veya traş makinası(kılı çekip çıkarmadan sadece yüzeysel kesme işlemi) ile kıl cilt seviyesinde kısaltılır.

Uygulama öncesi kıl ve cilt tipi tespit edilir. Gerek kıl, gerekse cilt tipi uygulanack etkin lazer ışınının dozunun ayarlanması önemli olduğu için epilasyon uygulamasının sonuçlarını etkileyecektir.

Bizden Haberdar Ol!